Search for content, post, videos

Seyyide Dergisi’nin 35. Sayısı çıktı

Tüm kadrosu hanımlardan oluşan “ilk” dergi olan ve iki ayda bir yayınlanan Seyyide, 35.kez okuyucularıyla buluştu.

Yine dopdolu bir sayıyla karşımıza çıkan Seyyide’nin bu sayısının kapak konusu “Emanetlere Sahip Çıkma Vakti” başlığıyla gençlerin eğitimi ve yetiştirilmesi hususuna dikkat çeken Betül Özgür’ün kaleminden okura ulaşıyor.

Hilal Gülgönül “Eğitim Hayatımız”da iki önemli noktayı vurgularken, Fatma Toksoy bir önceki sayıda başladığı “Kudüs’e Bir Nazar Oldu” araştırmasına devam ediyor. Kübra Yalabık “Ümmü Külsüm bint Ukbe (r.a.)” , Kadriye Aktuğ “Zeyd b. Sâbit (r.a.)” ile okuyucuyu Asr-ı Saadet’e götürüyor. Emel İştar “Ticari Ortaklıkların Tarihi” hakkında kıymetli bilgiler veriyor. Esma Betül Acar mutlu yuvalar için  köşesinde “koğuculuk”tan bahsediyor. Önemli bir mesele olan süt akrabalığını ise sağlıcakla köşesinde Dr.Fatma Özgüç Çömlek, fıkıh köşesinde Büşra Nur Baykal titizlikle irdeliyor.

Bu sayının röportajını İbrahim Halil Er ile gerçekleştiren Fatma Toksoy “Mesnevi’den” köşesinde de “vehim” hastalığını izâha çalışıyor. Çalışırken de Hababam sınıfıvari bir hikâyesini anlatıyor Mevlânâ’nın.

Kalbî Kalemzen tam 21 sayıdır İmâm-ı Âzam Ebû Hanîfe Hazretleri’ni özenle sunuyor. Semra Hatipoğlu “Besin Saklama Yöntemleri”ni, Merve Dadanlar alternatif tıpta “Semizotu”nun yerini, Arzu Sarıtaş bir nebze tefekkür için “Yıldız Burunlu Köstebek”leri anlatıyor. Ayla Abak’ın “Toprak Ana”, “Yük Treni”, “Hatıra” adlı eserleri derginin sayfalarını süslerken, Emine Başol “Sen O’nu Göremiyorsan Da O Seni Görüyor” diye tasavvuf köşesinden okurlara sesleniyor.  “İlahi Davet”e icabet gerektir diyor Burcu Atmaca. Kadriye Aktuğ “Can Kafesinde Ölü Ruhlarını Gezdirenler”e hitap ediyor. Adalet Atmaca “Meyyitin Kefenlenmesi” usulünü aktarıyor. Melek H.Yazıcı’nın kaleme aldığı ihtida yazı dizisi bu sayıda da “Lauren”in hikâyesiyle sürüyor.

Çocuklar Kadriye Bayraktar’ın “Çölde Açan Gül” hikâyesini okuduktan sonra Aslıhan Toksoy’un faaliyet bahçesinde “hacı kuklaları”nı yapıyor. Güzin Osmancık sofranın baş köşesinde “Hünârbeğendi”ye yer açıyor. Son beş sayıdır Seyyide’ye eşlik eden Genç Seyyide ekinde de e-posta adabı, İslâm ve Medya röportajı, ahi şehri Kayseri, Hz.Mevlâna’nın gençliğe hitabesi ve daha fazlası bulunuyor.

Ayrıca Genç Seyyide’deki ödüllü testin doğru cevaplarını info@seyyidedergisi.com adresine gönderen ilk iki kişiye 1 yıllık Seyyide Dergisi ve Genç Seyyide hediye.

Kaynak: http://www.haberburada.net/seyyide-dergisinin-35-sayisi-cikti-7907h.htm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *